Stypendium DAAD dla doktoranta Michała Mozolewskiego z Katedry Genetyki Molekularnej Bakterii

Doktorant 1-go roku Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, mgr Michał Mozolewski (na zdjęciu po lewej), otrzymał stypendium Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej – DAAD w ramach programu “Research Grants - Bi-nationally Supervised Doctoral Degrees / Cotutelle”. Stypendium umożliwia wykonanie projektu doktorskiego we współpracy z ośrodkiem naukowym i promotorem w Niemczech.

Nagrodzony projekt będzie dotyczył roli białek kontrolujących replikację u modelowej bakterii Escherichia coli, DnaA i SeqA, w globalnej regulacji transkrypcji. W ramach stypendium Michał spędzi półtora roku w laboratorium Prof. Torstena Waldminghausa, w Technische Universitaet w Darmstadt. Ko-promotorem w projekcie ze strony polskiej będzie prof. UG dr hab. Monika Glinkowska. Program grantowy zakłada również możliwość przedłużenia stypendium do dwóch lat.

Warto również wspomnieć, że Prof. Torsten Waldminghaus (na zdjęciu po prawej) jest tegorocznym laureatem konkursu „Profesorowie Wizytujący UG” i w ramach swojego pobytu w UG poprowadzi kurs “Introduction to Synthetic Biology” na początku października br.

Data publikacji: czwartek, 11. Kwiecień 2024 - 12:00; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Kwiecień 2024 - 12:01; osoba wprowadzająca: Anna Król